O mnie

Moja przygoda z fotografią rozpoczęła się w latach osiemdziesiątych. Pierwszy aparat to kultowy Zenit 12xp produkcji radzieckiej. Po kilku latach pstrykania rodzinnych fotek przyszedł czas na pójście krok o dalej tj. wywoływania efektów swojej pasji. To były piękne czasy, gdzie przy czerwonym światełku w ciemni używało się wywołaczy, utrwalaczy i przerywaczy, czekając z niecierpliwością na efekt końcowy. Gdy zdjęcie pojawiało się na świeżo naświetlonym papierze fotograficznym włożonym do wywoływacza wyglądało to magicznie.

Po kilku latach przerwy w 2003 roku wróciłem do fotografii. Stało się to za sprawą wchodzącej coraz mocniej na rynek fotografii cyfrowej. Pierwsze kroki w tym nowym trendzie w fotografii stawiałem używając świetnego kompaktowego aparatu Olympus C-220. Służył mi długo, a fotografia sprawiała coraz więcej przyjemności. Następcą wysłużonego C-220 został Olympus C-760 UZ. W tym czasie na świat przyszła moja córka – najukochańsza modelka, której robiłem dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy zdjęć w różnych warunkach oświetleniowych i czasowych, poznając możliwości i ograniczenia sprzętu.

Pierwszą lustrzanką, która znalazła się w mojej torbie był doskonały Nikon D80 i od tego czasu przygoda z fotografią rozwinęła skrzydła. Coraz częściej pojawiały się portrety, śluby, sesje w plenerze oraz fotorelacje z różnych wydarzeń i uroczystości.

Aktualnie najchętniej rozwijam swoje umiejętności związane z fotografią fashion, portret, stylizacji, beauty oraz glamour, a czasem inne 🙂